Хурма: інтер'єр київської квартири від Оксани Долгопятової

HIS
Квартира площею 84 кв.м розташована в одній з новобудов в історичному центрі столиці. До дизайнерки Оксани Долгопятової звернулася сімейна пара, з якою дівчина вже співпрацювала. Близько 10 років тому дизайнерка розробила для замовників проєкт заміського будинку. На цей раз перед Оксаною постала задача створити інтер'єр квартири для їх дочки.
Проєкт квартири з неочікуваною назвою «Хурма» Оксана Долгопятова розробила ще у 2017 році. Та будівництво, що розпочалося у 2019 році, призупинила епідемія. Роботи вдалося завершити лише у 2021. Проте замовники нікуди й не поспішали, бо ця квартира — подарунок для їх дочки, що підростає. Клієнти дужче переймалися якістю робіт та екологічністю матеріалів, аніж строками, а коли не вдавалося замовити необхідне, процес ставили на паузу та чекали слушного моменту.
«Основною проблемою квартири була стеля заввишки 3 метри. Для цієї родини, яка звикла жити в будинку з досить високими стелями, цей нюанс був дуже важливим. Також стояла задача зробити квартиру теплою за атмосферою, а стиль мав бути легким та сучасним.. І ніякого мінімалізму. У решті ж питань замовники мені повністю довірилися», — згадує Оксана.
У квартирі було два балкони. Через непотрібність їх об'єднали з суміжними приміщеннями. Щоб відвернути увагу від сегментної форми лоджії та перетворити недолік у перевагу, стандартні дверні отвори перетворили в арки з дерев'яним оздобленням. Також аркою оформили прохід, що розмежовує вхідну зону та вітальню. У такий спосіб оселі задали єдиний ритм, більш лагідний та м'якіший.
Трохи складніше склалося зі стелями. Клієнти дуже хотіли, щоб вони були цікавими, але боялися, що ті занизькі для експериментів. Тому в більшості приміщень стелі мають таке ж покриття, як і стіни — це декоративне тинькування з легким світло-бежевим відтінком та ефектом вологої стіни. Такий прийом стирає контраст між поверхнями, а гіпсові карнизи по периметру роблять перехід від стелі до стіни ще більш плавним.
Вся квартира виконана в одній кольоровій гамі — теплій та апетитній, що асоціюється з обожнюваною багатьма хурмою. І тільки господарська ванна кімната поєднує базові кольори з відтінками зеленого. Адже будь-який стиглий смачний плід має свою плодоніжку або листочок.
«Я назвала свій проєкт «Хурма» не тільки тому, що використовувала в ньому відтінки цієї ягоди. Річ у тому, що відзняти реалізований інтер'єр мені вдалося лише влітку 2022 року. Під час повномасштабної війни. Для різних народів світу хурма є символом мудрості, миру та щастя в родині. Нині ж ці соковиті плоди неабияк актуальні. Світу дуже потрібна мудрість, моїй зірці дуже потрібна перемога, моїм клієнтам, як і всім людям моєї країни, дуже потрібне щастя у їхніх родинах», — пояснює Оксана.
Фото: Андрій Безуглов
-
Ищу идею Vyshyto House: автентичний український будинок від MAKHNO Studio Українська автентика, закодована в сучасному дизайні та архітектурі — часті запити замовників MAKHNO Studio. Архітектори вірять, що повага до минулого — запорука свідомого майбутнього. Слідуючи цій філософії, у своєму новому проєкті — приватному будинку Vyshyto — студія MAKHNO спробувала вчергове розкрити українську етнічність, зберігши баланс між національним самовдосконаленням та сучасними візуальними рішеннями.
-
Ищу идею TILDA: маленька квартира з великою душею Маленькі квартири вже давно стали популярним способом інвестицій. Власники цієї квартири придбали нерухомість у київському ЖК «Файна-таун» спеціально для здачі в оренду та звернулися до дизайнерки Ольги Русакової для створення функціонального та комфортного простору. Проєкт назвали на честь акторки Тільди Свінтон: її портрет прикрашає одну зі стін апартаментів.
-
Ищу идею MAD Group: класичний інтер'єр, натхненний природними мотивами Історія цього проєкту розпочалася з купівлі дуже незвичайної квартири. Планування припускало довгий прямокутний простір з двома панорамними вікнами по обох сторонах та приречену на постійну темноту центральну частину. Аби розв'язати цю задачу, дизайнери MAD Group застосували анфіладне планування. У київській квартирі автори проєкту реалізували систему прохідних кімнат та залів, яка часто використовувалася в італійських та французьких палацах.
-
Ищу идею Spaced Studio: квартира 50 кв.м у Greenville Park Команда Spaced Studio на чолі з Оленою Мартинюк оформили інтер'єр компактної квартири у київському Greenville Park. Природні мотиви, використані в колірній гамі та матеріалах, гармонійно поєднуються з сучасністю, відображеною у виборі форм, організації простору та індивідуальному творчому почерку авторів проєкту.
-
Ищу идею Яскрава квартира на продаж від Катерини Крилової Інтер'єр цієї столичної квартири став для дизайнерки Катерини Крилової своєрідною дипломною роботою. Після 3-річного навчання в кількох школах дизайну та декораторських студіях Катерина виступила одночасно автором та замовником цього проєкту. Спочатку декораторка планувала реалізувати інтер'єр та здати квартиру в оренду, та згодом концепція змінилася, і Катерина почала готувати нерухомість на продаж. Про функціональний простір, який, завдяки своєму винятковому дизайну, нагадує артоб'єкт, ми розповідаємо далі.
-
Ищу идею MAD Group: квартира для дизайнера та його родини «Ніщо так не змінює життя людини, як інтер'єр її оселі», – вважає дизайнер Андрій Бочуля, засновник студії MAD Group. За іронією долі, проєкт власної оселі Андрій створював "на колінці" та в перервах між роботою над іншими інтер'єрами. Проте це ніяк не вплинуло на результат: дизайнер втілив усі забаганки своїх близьких та лишив місце для власних експериментів.